Kokias sportines kojines rinktis?

Daugeliui žmonių tai nėra svarbus drabužių spintos elementas, o pasirinkimas, atrodo, apsiriboja tik kojinių dydžiu ir jų dizainu. Tačiau tai netiesa.

Kodėl taip svarbu kojines rinktis pagal paskirtį?

Deja, daugelis žmonių panašiai žiūri į sportines kojines, ir tai yra didelė klaida. Tinkamas šio tipo kojinių pasirinkimas turi įtakos komfortui ir geriems rezultatams sportuojant. Čia papasakosime apie pagrindines sportinių kojinių savybes.

Tinkamai parinktos sportinės kojinės moterims ir vyrams, pagamintos iš kokybiškų medžiagų, ne tik pagerina komfortą sportuojant, bet ir palengvina fizinį aktyvumą, gerina rezultatus, padidina saugumo lygį bei sumažina traumų riziką. Užtenka tik blogai pasirinktų kojinių, kad treniruotės būtų nemalonios.

Pėdos gali gausiai prakaituoti, nuolat slidinėti batuose, nusitrinti ir pan. Pasitaiko, kad po vienos vienintelės treniruotės su blogai pasirinktomis kojinėmis, pėdų būklė gali mus daugeliui dienų išstumti iš sportuojančiųjų gretų. Tad labai svarbu kojines rinktis ne tik pagal dydį bei dizainą, bet ir jų paskirtį.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Žinoma, sportininkui svarbiausia, kad kojinės būtų patogios ir funkcionalios. Tačiau tai nereiškia, kad jos turi būti šiltos, minkštos ir švelnios it pūkeliai. Esmė ta, kad jos turi gerai kvėpuoti, mažinti prakaitavimą ir nemalonų kvapą, jas būtų lengva prižiūrėti – skalbti bei valyti. Kaip žinome, daugeliu atvejų populiariosios medvilnės kojinės sportui netinka.

Medvilninės kojinės greitai sugeria prakaitą ir nemalonų kvapą, neišgarina drėgmės į išorę, nėra patvarios ir patogios fizinio krūvio metu. Kasdienai – jos tobulas pasirinkimas, tačiau čia kalbame apie sportą. Jei norite gauti aukštą komforto lygį, venkite tradicinių kojinių ir nebijokite investuoti šiek tiek daugiau į kokybiškas sportines kojines.

Kokiomis savybėmis jos turėtų pasižymėti?

Tobulas prigludimas

Svarbu, kad kojinės būtų anatominės konstrukcijos, pritaikytos kairei ir dešinei pėdai. Nors tradicinės kojinės yra universalios ir neturi kairiojo ir dešiniojo padalijimo, sportines kojines reikėtų derinti prie kiekvienos pėdos atskirai. Tai leis tinkamai priglusti ir išvengti medžiagos pertekliaus aplink pirštus. Tai savo ruožtu padės išvengti trinties ir spaudimo intensyvios fizinės veiklos metu.

Efektyvus drėgmės išgarinimas

Dauguma gerų sportinių kojinių, bent iš dalies, yra pagamintos iš sintetinių pluoštų, kurie nesugeria drėgmės, bet ją puikiai išgarina į išorę, todėl pagerėja patogumas, sumažėja trinties rizika, o po treniruotės kojinės nepradeda itin blogai kvepėti.

Antibakterinės savybės

Kalbant apie sportines kojines, inovacijos šios rinkos neaplenkia. Yra ir antibakterinių kojinių rūšis. Naudojant kojinių gamybai siūlą su baktericidiniais sidabro jonais, įaustais į medžiagą, ribojamas mikroorganizmų vystymasis, kurie, besivystydami prakaito ir epidermio ląstelių terpėje, sukelia kojinių nemalonų kvapą.

Plokščios siūlės ties pirštais

Įprastos siūlės sportininko kojinių viduje dėl nuolatinio pėdos judėjimo dažniausiai sukelia nepatogumų, dažniausiai aplink pirštus. Toks dirginimas yra ne tik nemalonus, bet ir gali atgrasyti jus nuo sporto keletai dienų, nes pėdos bus pūslėtos, nutrintos. Kad išvengtumėte šios problemos, rinkitės kojines plokščiomis siūlėmis, kurios netrintų odos intensyvaus krūvio metu.

Puikiai ant blauzdų besilaikančios kojinės

Kojinių galai turi būti tik pakankamai įtempti, kad kojinės nenusmuktų nuo kojų. Nepriimtina, kad kojinės stipriai suspaustų blauzdą, nes tai ne tik nepatogu, bet ir nėra sveika. Itin apspaudžiančios kojinės, trikdančios kraujotaką, gali prisidėti prie venų varikozės susidarymo.

 

Atsakingi kojinių gamintojai tuo pasirūpina, tad jums nebereikės jaudintis nei pernelyg apspaustomis blauzdomis, nei per laisvomis, nuolat smunkančiomis, kojinėmis. Šis principas taikomas ne tik sportinėms kojinėms. Dabar ilgos kojinės moterims ir vyrams pateisina net reikliausių vartotojų lūkesčius.

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti