Raumenų auginimas: iš ko tai susidaro?

Ar norite padidinti savo raumenų masę, jėgą ir ištvermę? Jei taip, tuomet būtina sutelkti dėmesį į pagrindinius pagrindinius kultūrizmo pratimus. Juos sudaro štangos kėlimas ir spaudimas, atsispaudimai ant suolelio ir pritūpimai. Kiekvienas iš šių pratimų padės pasiekti didesnių rezultatų per trumpesnį laiką.  Taip pat pakalbėsime kokia yra tempimo pratimų svarba ir kiek laiko turėtumėte daryti pertraukas tarp serijų? Sužinosite tai šiandienos straipsnyje, kuris parengtas pagal formagym.lt duotą informaciją.

Tempimo pratimų svarba

Tempimo pratimai yra svarbi bet kurios treniruotės dalis, nes jie gali padėti sumažinti raumenų skausmą ir pagerinti lankstumą. Jie taip pat gali padėti sumažinti traumų, kurias sukelia per didelis fizinis krūvis treniruotės metu, riziką. Prieš pradedant bet kokius pagrindinius kultūrizmo pratimus, svarbu apšildyti raumenis atliekant tempimo pratimus, tokius kaip liemens sukimas, rankų sukimasis ratu, strėnų tempimas, blauzdų tempimas ir pečių tempimas. Šie pratimai užtikrins, kad jūsų raumenys būtų pasiruošę po to sekančiai sunkesnei veiklai.

Kiek laiko reikėtų daryti pertraukas tarp  sporto serijų?

Pertraukų trukmė priklauso nuo jūsų tikslų ir fizinio pasirengimo lygio. Jei siekiate auginti raumenų masę, poilsio pertraukos turėtų būti ilgesnės (1-2 minutės), nes taip raumenys galės atsigauti po intensyvios veiklos ir efektyviai auginti raumenų masę. O jei siekiate intensyvios kardio treniruotės, rekomenduojama daryti trumpesnes pertraukas (30 sekundžių ar mažiau), nes taip išlaikysite padidėjusį širdies ritmą, kad sudegintumėte kuo daugiau kalorijų. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl gali prireikti šiek tiek bandymų ir klaidų, kol rasite tai, kas jums geriausiai tinka.

Pagrindiniai baziniai pratimai

Kalbant apie kultūrizmo pratimus, trys pagrindiniai pagrindiniai pratimai yra mirties trauka, štangos stūmimas ir spaudimas bei pritūpimai. Kiekvieną iš jų galima pritaikyti savo tikslams ir fizinio pasirengimo lygiui, naudojant skirtingus svorius, pakartojimus ir serijas. Pradedantieji turėtų pradėti nuo mažesnių svorių ir didesnių pakartojimų, o labiau pažengusieji gali pridėti didesnius svorius ir mažesnius pakartojimus. Tačiau juos vertėtų atlikti atsargiai ir nevertėtų persistengti.

Tiek pradžioje – tiek pabaigoje nepamirškite tempimo pratimų

Gerą kultūrizmo treniruočių rutiną turėtų sudaryti apšilimas, kad raumenys būtų paruošti treniruotei, po to – kelios kiekvieno pagrindinio pratimo serijos. Galiausiai užbaigti tempimo ir atvėsimo pratimais. Taip užtikrinsite, kad dirbsite su visomis pagrindinėmis raumenų grupėmis ir nepervarginsite nė vienos grupės.

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti