Viskas, ką reikia žinoti apie techninę apžiūrą

Kad kelionės visada būtų saugios, turime važinėti su tokiu automobiliu, kuris būtų techniškai tvarkingas ir leistų drąsiai jaustis kelyje. Aišku, pagal taisykles net negalėtume išvažiuoti į kelią, jeigu automobilis yra netvarkingas, tačiau kaip žinia, situacijų pasitaiko pačių įvairiausių. Todėl šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie techninę apžiūrą, kad visi galėtume žinoti naudingą informaciją apie ją.

Kokiems automobiliams techninė apžiūra yra priklausoma?

Jeigu mėgstate daug važinėti, tikriausiai matėte pačių įvairiausių automobilių, tad jie visi turi turėti techninę apžiūrą, kuri yra galiojanti, o kaip žinia, techninė apžiūra galioja dvejus metus. Tad kiekvienas automobilis ir nesvarbu, koks jis būtų, ar tai sunkioji transporto priemonė, lengvasis ar krovininis automobilis, kiekvienas turi turėti įrodančius dokumentus, kad techninė apžiūra yra atlikta. Jeigu tokio dokumento negalėsite pateikti, galite susilaukti baudos.

Kas kiek laiko privaloma atlikti automobilio techninę apžiūrą?

Kaip ir minėjome anksčiau, technine apziura turi būti atliekama kas dvejus metus. Toks laiko tarpas paimtas ne tiesiog, kad buvo kažkieno sugalvotas, tačiau tai yra optimaliausias laiko tarpas, per kurį gali atsirasti tam tikros problemos, tačiau jos per daug automobiliui nekenks ir tada bus pats laikas jas susitvarkyti. Jeigu per tuos du metus automobilis tapo ne toks techniškai tvarkingas, jos negalėsite pereiti iš pirmo karto, visus trūkumus reikės sutvarkyti ir tada techninės apžiūros procesą turėsite kartoti.

Dalykai, kurie yra tikrinami techninės apžiūros metu

Techninės apžiūros metu yra tikrinami patys įvairiausi dalykai. Yra nustatyti tam tikri automobilio parametrų normatyvai, į kuriuos turi sutilpti. Tikrinama viskas, kas susiję su technika, tai yra kas yra po kapotu, taip pat yra patikrinamas ir automobilio vidus, ar yra visi reikiami daiktai, nes kai kurie yra privalomi, tai yra vaistinėlė ar gesintuvas. Taip pat automobilis yra apžiūrimas ir išoriškai, jeigu tam tikros detalės kels bent mažiausią įtarimą ar kels pavojų, tuomet techninė apžiūra nebus pereita.

Techninės apžiūros vietos

Techninės apžiūros vietos yra specialios, ten automobiliai nėra taisomi, tokiose vietose tik apžiūrimi ir tikrinami. Didesniuose miestuose tokių punktų būna daugiau, mažesniuose mažiau, tačiau beveik kiekviename mieste bent jau po vieną techninės apžiūros vietą tikrai galima atrasti, tad neturėtų kilti nepatogumų, kai norėsite ją atlikti.

 

 

0 Shares:
Jums taip pat gali patikti
Mobingas
Skaityti

Mobingas: jam ribų nėra

Jeigu kalbėti apie mobingą, labai dažnai girdime tokias pat arba labai panašias situacijas, kurios yra kalbamos viešai. Tačiau…